P R O G R A M

Petak 29.11.2019.

11:30 Polaganje vijenca na rodnoj kući Franza von Suppéa

12:00 Predstavljanje programa Festivala i nadolazeće 50. obljetnice Glazbene mladeži Split

12:15 Predavanje povodom 200 godina rođenja Franz von Suppéadr.sc. Katica Burić Čenan sa Sveučilišta u Zadru. U glazbenom dijelu mladi operni solisti HNK Split: Marija Buzdovačić Peručić – sopran, Vladimir Garić – tenor, Mate Akrap – bas i Tetyana Borščagivska – klavirska pratnja, izvode ulomke iz operete Povratak Mornara (Gotička dvorana Muzeja grada Splita, Papalićeva 1, Split)

Subota 30.11.2019.

13:00 – 17:00 Seminar zborskog pjevanja i interpretacije tenora King’s singersa – Paula Phoenixa (Velika Britanija) (Dvorana 116A Medicinskog fakulteta u Splitu, Šoltanska 2, Split – prijave za sudjelovanje poslati na info@gmsplit.hr).

18:00 Otvaranje Adventa u Splitu – Revijalni nastup zborova u splitskom Đardinu (Park Josipa Jurja Strossmayera, Split)

19:30 Koncert na dar – muški zborovi Akademski muški zbor Fakulteta elektrotehnike i računarstva iz Zagreba,  dirigent Josip degl’ Ivellio  i Gradski zbor Brodosplit, dirigent Vlado Sunko    (Velika dvorana Medicinskog fakulteta u Splitu, Šoltanska 2, Split )

* Organiziran prijevoz adventskim autobusom – više detalja na www.visitsplit.com

Nedjelja 01.12.2019.

19:30 Natjecateljska večer CANTICUM NOVUM 

  1. Hor Dečjeg kulturnog centra Beograd (Beograd, SRB), Nevena Ivanović

2. Dubrovački komorni zbor (Dubrovnik, HRV), Frano Krasovac 

3. Vokalni ansambl Domenike (Sveta Nedjelja, HRV), Ana Benković

4. Mješoviti zbor Umjetničke akademije Sveučilišta u Splitu (Split, HRV), Vlado Sunko

5. Akademski muški zbor Fakulteta elektrotehnike i računarstva (Zagreb, HRV), Josip degl’ Ivellio

6. Mješoviti zbor Studija glazbene umjetnosti iz Mostara (Mostar, BIH), Katja Krolo Šarac

U revijalnom dijelu programa nastupa Policijska klapa Sveti Mihovil.

Odabrane nove skladbe skladatelja:Bernardino Zanetti, Ivan Božičević, Milan Hibšer, Blaženko Juračić, Vlado Sunko, Šimun-Čarli Botica, Božidar Baumgarten i Deni Pjanić.  

Voditeljica programa: Meri Martičić

* Organiziran prijevoz adventskim autobusom – više detalja na www.visitsplit.com

Žiri za odabir i ocjenu novih skladbi:  Branko Okmaca – predsjednik (Hrvatska, skladatelj i dirigent), Ken Steven (Indonezija, skladatelj), Luke Wenceslas Mayernik (Sjedinjene Američke Države, skladatelj), Kobus Venter (Južnoafrička Republika, dirigent i zborovođa) i Dunja Huzjan (Srbija, glazbeni pedagog i zborovođa).

Žiri za ocjenu izvedbi zborova: Marija Ramljak (Hrvatska) – predsjednica (dirigentica i urednica u Odjelu Glazbeni sadržaji HTV-a), dr.sc. Jelica Valjalo Kaporelo ( Hrvatska,muzikologinja), Blaženko Juračić (Hrvatska,skladatelj i zborovođa), Paul Phoenix (Ujedinjeno kraljevstvo, vokalni pedagog, tenor)i  Domeniko Briški (Hrvatska, dirigent i zborovođa).

ULAZ NA SVA DOGAĐANJA JE BESPLATAN!

Pod visokim pokroviteljstvom Predsjednice Republike Hrvatske

EFFE label  za 2019./2020. godinu.

Organizator: Glazbena mladež Split

Sponzori i partneri programa: Ministarstvo kulture RH, Županija splitsko-dalmatinska, Grad Split, Sveučilište u Splitu, Turistička zajednica grada Splita, Muzej grada Splita, Hrvatsko društvo skladatelja, Cornaro Hotel, Design Hostel Golly & Bossy, FlixBus CEE South d.o.o., Medicinski fakultet u Splitu, Umjetnička akademija u Splitu i Coca-Cola HBC Hrvatska d.o.o.

Odabir vizualnog identiteta: Kažimir Hraste

Grafičko oblikovanje: Podrug studio

Write a comment:

*

Your email address will not be published.

Glazbena mladež Split je korisnica institucionalne podrške Nacionalne zaklade za razvoj civilnoga društva za stabilizaciju i/ili razvoj udruge.
Na vrh
Pratite nas: